Skip to Main Content

Staff Directory

Directory Search



for Central Office & State Support Team 11

Staff Directory

Dan Adkins
Adkins, Dan
Assistant Director of Technology and Digital Learning
Megan Aluise
Aluise, Megan
Special Education Coordinator
Megan Ash
Ash, Megan
Coordinator of Digital Learning and Training
Ellie Asher
Asher, Ellie
Brand and Marketing Specialist
Sierra Austin
Austin, Sierra
Regional School Improvement Coordinator for Diversity and Equity
Hilarie Barry
Barry, Hilarie
Instructional Consultant
Shannon Beach
Beach, Shannon
Literacy Specialist
Andrew Bell
Bell, Andrew
Technology Specialist
Brooke Bovenizer
Bovenizer, Brooke
Executive Secretary
Lynn Brannon
Brannon, Lynn
Director of Student Services
Jason Brasno
Brasno, Jason
Coordinator/Principal, Ventures II
Mindy Cain
Cain, Mindy
SOS Team
Tamar Campbell
Campbell, Tamar
Community Schools Coordinator
Jama Cobb
Cobb, Jama
Work-Based Learning Coordinator
Melissa Cole
Cole, Melissa
Speech Language Pathologist
Libby Costin
Costin, Libby
Transition Specialist
Susan Cronin
Cronin, Susan
Administrative Assistant
Elizabeth Curtis
Curtis, Elizabeth
Regional School Improvement Facilitator for English Language Learners
Deborah Dahn
Dahn, Deborah
Executive Secretary
Sheila Damren
Damren, Sheila
Occupational Therapist
Rachel Daniels
Daniels, Rachel
Adolescent Literacy Consultant
Nate Deel
Deel, Nate
Fiscal Specialist
Jacqueline Dieter
Dieter, Jacqueline
Business Services Consultant
Lori Dray
Dray, Lori
Director of Technology and Digital Learning
Robin Ducay
Ducay, Robin
Payroll Manager
Alicia Dyer
Dyer, Alicia
English Learners (EL) Specialist
Marla Edington
Edington, Marla
Fiscal Specialist
Kim Edwards
Edwards, Kim
Human Resources Representative
Cindy Eldridge
Eldridge, Cindy
Executive Director of Student Services
Joyce Ellis
Ellis, Joyce
Administrative Assistant
Mohamed Elsayed
Elsayed, Mohamed
Data Systems Coordinator
Rob Engel
Engel, Rob
Administrative Assistant
ESC Communications
ESC Communications,
Matthew Fannon
Fannon, Matthew
Math Specialist
Jack Fisher
Fisher, Jack
Technology Specialist
Kase Fowler
Fowler, Kase
Technology Specialist
Quint Gage
Gage, Quint
Program Specialist
Angela Gale
Gale, Angela
Speech Language Pathologist
Alexa Galloway
Galloway, Alexa
Consultant
Christy George
George, Christy
Fiscal Manager
Lindsay Gibbs
Gibbs, Lindsay
Special Education Coordinator
Robb Gonda
Gonda, Robb
Director of College and Career Success
Dan Good
Good, Dan
Associate Superintendent
Tom Goodney
Goodney, Tom
Superintendent
Matthew Goodwin
Goodwin, Matthew
Communications Assistant
Christina Grady-Watts
Grady-Watts, Christina
Personalized Learning Specialist
Tabbetha Greco
Greco, Tabbetha
Coordinator/Principal, Ventures Academy
Stephen Haldi
Haldi, Stephen
Technology Specialist
Robin Halley
Halley, Robin
Human Resources Coordinator
John Hambrick
Hambrick, John
Work-Based Learning Coordinator
Jean Hanna
Hanna, Jean
Human Resources Representative
Dale Harden
Harden, Dale
Van Driver
Allyssa Harris
Harris, Allyssa
Mentors for Success Coordinator
Jaime Harrison
Harrison, Jaime
Payroll Manager/KIPP
Sara Hayes
Hayes, Sara
Special Education Coordinator
Cathy Heidelberg
Heidelberg, Cathy
State Trainings Coordinator
Kathy Henderson
Henderson, Kathy
Financial Manager/COG
Jennifer Iceman
Iceman, Jennifer
Human Resources Director
Tamekia Jackson
Jackson, Tamekia
Talent Acquisition Specialist
Bridget Kardasz
Kardasz, Bridget
Data Systems Supervisor
John Kellogg
Kellogg, John
Superintendent in Residence
Kimberly Kelso
Kelso, Kimberly
Benefits Supervisor
Neeley Keys
Keys, Neeley
Mental Health Specialist
Princess Kuumba
Kuumba, Princess
AmeriCorps Programs Branding & Marketing Project Specialist
Marie Langenkamp
Langenkamp, Marie
Special Education Coordinator
Amber LeFevre
LeFevre, Amber
Fiscal Specialist/Accounting
Kim Leonard
Leonard, Kim
PBIS Regional Field Coordinator
Ann Lockett
Lockett, Ann
Director of Early Childhood
Kris Lucas
Lucas, Kris
Career Pathways Specialist
Wade Lucas
Lucas, Wade
Client Services Representative
Jacklyn Main
Main, Jacklyn
Business Services & Billing Manager
James Marion
Marion, James
Community School Improvement Facilitator
Gale Marsh
Marsh, Gale
Deputy Superintendent
Megan Mastrobuono
Mastrobuono, Megan
Special Education Coordinator
Melissa McCormick
McCormick, Melissa
Sr. Accounting Supervisor
Melanie McGue
McGue, Melanie
Program Specialist
Amanda Meadows
Meadows, Amanda
Speech Language Pathologist
Andrea Mervis
Mervis, Andrea
Payroll Manager
Ramel Mitchell
Mitchell, Ramel
Associate Director of Student Services
Marge Mulcahy
Mulcahy, Marge
Gifted & Talented Coordinator
Karen Neal
Neal, Karen
Data Systems Administrative Assistant
Sean Noe
Noe, Sean
Ohio Reading Corps Project Coordinator
Jacob Nofziger
Nofziger, Jacob
Fiscal Specialist/Payroll
Patti Olson
Olson, Patti
Human Resources Representative
Nicole Overstreet
Overstreet, Nicole
Human Resources Representative
Brianna Paige
Paige, Brianna
Behavior Intervention Consultant
Ronda Partlow
Partlow, Ronda
Accounting Manager
Melissa Pfaltzgraf
Pfaltzgraf, Melissa
Business Operations Representative
Melissa Radde
Radde, Melissa
Human Resources Representative
Jill Reinhart
Reinhart, Jill
Director of Literacy & Learning
Tammy Rizzo
Rizzo, Tammy
Director of Fiscal Services
Aron Ross
Ross, Aron
Client Services Representative
Angie Ruhe
Ruhe, Angie
Speech Language Pathologist
Brenna Schoen
Schoen, Brenna
Social Media & Communications Specialist
Rachel Scofield
Scofield, Rachel
Assistant Printer
Kevin Scott
Scott, Kevin
EANS Consultant
Jessica Seymour
Seymour, Jessica
Fiscal Specialist
Brandee Smith
Smith, Brandee
Attendance Social Worker
Madeleine Smith
Smith, Madeleine
Behavior Intervention Consultnat
Sophia Speelman
Speelman, Sophia
Community School Coordinator
Tara St. Louis
St. Louis, Tara
Social Worker
Jaime Stewart
Stewart, Jaime
Sr. Payroll Supervisor
Jennifer Stewart
Stewart, Jennifer
Special Education Coordinator
Biljana Stojkovska
Stojkovska, Biljana
Administrative Assistant
Dwayne Stout
Stout, Dwayne
Printer
Shawn Strohl
Strohl, Shawn
Special Education Coordinator
Andrea Summers
Summers, Andrea
Family & Community Partnerships Liaison
Carmen Tarbill
Tarbill, Carmen
Gifted & Talented Specialist
Bryant Tela
Tela, Bryant
SOS Team
B.J. Thaman
Thaman, B.J.
Instructional Technology Coordinator
Nicholas Treisch
Treisch, Nicholas
Fiscal Specialist
Nicole Triplett
Triplett, Nicole
Fiscal Specialist/Accounting
Lara Uher
Uher, Lara
Mental Health Specialist
Corbin Unger
Unger, Corbin
Fiscal Specialist/Payroll
Amy Urban
Urban, Amy
Foundational Literacy Specialist
David Varda
Varda, David
CFO/Treasurer
Amy Walker
Walker, Amy
Behavior Intervention Consultant
Kate Wallace
Wallace, Kate
Board Certified Behavior Analyst
Stephanie Warner
Warner, Stephanie
Regional School Improvement Coordinator
David Weaver
Weaver, David
Assistant Treasurer
David Wegner
Wegner, David
SOS Team
Beth Weiser
Weiser, Beth
Occupational Therapist
Joseph Weitz
Weitz, Joseph
Director of Communications, Policy & Grants Advancement
Kathy Williams
Williams, Kathy
Human Resources Representative
Melissa Williamson
Williamson, Melissa
Special Education Coordinator